#RodzicewBrainy – aktualności

#RodzicewBrainy Uważność.

Uważność pozwala wyjść poza automatyczne reakcje i osądy. Działa jak reflektor, w którego świetle wzorce reakcji stają się widoczne i możliwe do wychwycenia. To świadome patrzenie, odczuwanie i obserwowanie, jak zareagujesz, zanim wprowadzisz to w czyn. Jeżeli nauczysz tego swoje dziecko, będzie to wiedza na wagę złota. Jeżeli pozwolisz sobie na chwilę uważności pomiędzy akcją a reakcją, odnajdziesz tam przestrzeń na podjęcie świadomego wyboru i wyłączenie autopilota. Fragment tekstu pochodzi z książki Eline Snel "Daj przestrzeń i bądź blisko".

#RodzicewBrainy Która linia jest dłuższa?🤔

Złudzenia optyczne (iluzja) to nic innego jak błędna interpretacja obrazu (gdzieś po drodze nasz umysł nieprawidłowo skojarzył fakty). Nasze wrażenie postrzegania jest rzeczą mocno subiektywną. Często uzależnione jest to od otoczenia. Identyczne kolory, rozmiary i formy mogą wyglądać w naszych oczach zupełnie inaczej w zależności od poziomu zacieniowania, kontrastu i wielu innych czynników. 👀Dowiedz się jak praca ze zmysłami wycisza i rozwija uważność.

#RodzicewBrainy "Bycie tu i teraz"

Bycie tu i teraz, świadome spotkanie ze swoim ciałem poprzez zaobserwowanie jak odczuwamy poszczególnych jego części. Zauważenie pojawiających się emocji i myśli bez podążania za nimi. Nawiązując do słów Oscara Wilde, jest to czas w którym doświadczamy bycia w 100% sobą. A jak Ty interpretujesz te słowa? Dowiedz się jak techniki relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, medytacja wpływają na pracę z uważnością.

#RodzicewBrainy Zrozumieć jak działa psychika.🧠

Jako rodzice bezustannie rozmyślamy. Często sądzimy, że zachowanie naszych dzieci nas denerwuje albo wywołuje stres, ale to nieporozumienie. To co budzi w nas napięcie, to nie ich zachowanie, ale to, co my o nim sądzimy. Świadomość tego, że mamy wpływ na swoje myśli jest niezwykle kojąca. Jednak musimy je najpierw poznać, nazwać i zaakceptować. Myśli są tylko myślami. Nie są faktami, ale tym, co umysł o nich sądzi. Możesz nauczyć się kierować swoimi myślami, nadać im nazwy, akceptować je i regularnie wątpić w ich prawdziwość. A wszystko zaczyna się od zwykłej obserwacji. Poobserwuj przez chwilę swój umysł w trakcie aktywności którą teraz wykonujesz.

#RodzicewBrainy Weekendowe warsztaty Mocna Psychika. Uważny i Spokojny Umysł - wstęp do kursu Brainy.🧠

Dziękuję za otwartość i interesujące rozmowy o emocjach i relacjach międzyludzkich. Do zobaczenia na kursie Brainy.🧠💪💚

#RodzicewBrainy Weekendowe warsztaty Brainy.🧠

⏱Pozostały trzy ostatnie miejsca na 05 - 06.02 Mocna Psychika. Uważny i Spokojny Umysł - wstęp do kursu Brainy Dowiedz się jak praca z percepcją wzrokową rozwija uważność. Więcej informacji pod linkiem: https://brainymalta.pl/weekendowe-warsztaty/ 🧠💪💚 lub ☎️ 510 029 184 Obraz autorstwa Olega Shupliaka Art, pareidolia

Brainy

Metoda Brainy powstała na bazie
najnowszych osiągnięć naukowych:

• Psychologii pozytywnej M. Seligmana,
• Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera,
• Teorii inteligencji społecznej E. Thorndike’a,
• Teorii inteligencji emocjonalnej D. Golemana
• Neuroedukacji R. Bandlera,
• Teorii flow M. Csíkszentmihályi
• Teorii rozwoju systemów wartości (Dynamika Spiralna) C. W. Gravesa,
• Modelu motywacji 3.0 D. Pink’a.