PLATFORMA SEESAW – INSTRUKCJA OBSŁUGI 

PLATFORMA – ZMIANA JĘZYKA
Platforma jest obsługiwana w języku angielskim, ale istnieje opcja przetłumaczenia strony na język polski. W wyszukiwarce Google Chrome propozycja tłumaczenia pojawia się automatycznie w górnym prawym rogu po kliknięciu na stronę. Jeśli taka ikonka się nie pojawi, wpisz w wyszukiwarkę rozszerzenie google tłumacz. Kliknij na wyświetlony link. Na otwartej stronie po prawej u góry kliknij na niebieską ikonkę Dodaj do Chrome.

PIERWSZE LOGOWANIE DO SEESAW (ZAKŁADANIE KONTA)
1. Wchodzimy na stronę internetową: https://app.seesaw.me

UWAGA: Zalecamy korzystanie z przeglądarki internetowej GOOGLE Chrome
2. Do wyboru pojawią się nam 3 opcje. Zawsze wybieramy opcję środkową, tam gdzie widoczne są dwie główki dzieci, czyli „I’m a Student”.

3. Następnie nie zwracamy uwagi na to, co pokazuje nam się na górze i zamiast tego na samym dole podajemy przesłany Messenger-em KOD AKTYWACYJNY BRAINY POZNAŃ MALTA.
4. Następnie podajemy imię i nazwisko Dziecka, później adres e-mail (oczywiście może to być adres jednego z rodziców), a na koniec wymyślamy bezpieczne hasło i podajemy je dwukrotnie (warto je gdzieś zapisać). Z hasła tego będzie korzystało Państwa Dziecko.
5. Po wprowadzeniu wszystkich danych i naciśnięciu na Utwórz konto (Create Account) strona przeniesie nas już do lokalizacji naszego Dziecka i zobaczymy jego imię i nazwisko na liście w Dzienniku (Journal).

6. W zakładce Zajęcia znajdziemy 3 punkty:

• Przypisany do klasy – po kliknięciu po lewej stronie wyświetlają się zadania dla uczniów.

• Planowy – nie dotyczy
• Archiwizowany – nie dotyczy

KOLEJNE LOGOWANIA DO SEESAW
(GDY JUŻ MAMY ZAŁOŻONE KONTO)
1. Wchodzimy na stronę internetową : https://app.seesaw.me

UWAGA: Zalecamy korzystanie z przeglądarki internetowej GOOGLE Chrome
2. Do wyboru pojawią się nam 3 opcje. Zawsze wybieramy opcję środkową, tam gdzie widoczne są dwie główki dzieci, czyli „I’m a Student”.

3. Następnie logujemy się za pomocą adresu e-mail, który podaliśmy przy rejestracji oraz hasła, które do niego wymyśliliśmy.
4. W ten sposób zawsze wejdziemy do naszej internetowej lokalizacji i będziemy mogli korzystać z ćwiczeń Brainy. Zawsze po naciśnięciu na swoje imię i nazwisko na liście w Dzienniku (Journal) pokażą nam się nasze wykonane zadania, a po wciśnięciu na „Zajęcia” (Activities) pojawi nam się lista nowych ćwiczeń do wykonania.

KORZYSTANIE Z APLIKACJI NA SMARTFON

1. Z platformy SeeSaw w telefonie można korzystać poprzez aplikację „SeeSaw Class”. Aby z niej korzystać musimy ją najpierw pobrać ze sklepu z aplikacjami App Store (w przypadku telefonu firmy Apple) lub z Google Play jeśli używamy telefonu z Androidem. Aplikację znajdziemy wpisując w polu wyszukiwania zwrot „SeeSaw Class”.
2. Następnie musimy pobrać i zainstalować tę aplikację. Gdy już pojawi się u nas w telefonie możemy ją włączyć, a na ekranie startowym trzeba będzie wybrać w pierwszej kolejności „I’m a Student”, a następnie przycisk na dole, czyli „Google / Email Sign In”. Logujemy się za pomocą tego samego adresu e-mail oraz hasła co na komputerze.
Aplikacja jest w języku angielskim. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt

Nauka poprzez zabawę

Zajęcia to przede wszystkim rozwój umysłowy dziecka, poprzez świetną zabawę i interakcję.

Opatentowana i potwierdzona naukowo metoda rozwoju umysłu dziecka

Pomóż swojemu dziecku rozwijać pełen potencjał i kreatywność!

Brainy

Metoda Brainy powstała na bazie
najnowszych osiągnięć naukowych:

• Psychologii pozytywnej M. Seligmana,
• Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera,
• Teorii inteligencji społecznej E. Thorndike’a,
• Teorii inteligencji emocjonalnej D. Golemana
• Neuroedukacji R. Bandlera,
• Teorii flow M. Csíkszentmihályi
• Teorii rozwoju systemów wartości (Dynamika Spiralna) C. W. Gravesa,
• Modelu motywacji 3.0 D. Pink’a.